Odwiedź nas na:
24 722 34 29

Węgiel, miał, ekogroszek

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją.
W ciągłej sprzedaży między innymi: 

Nowość

PELET WĘGLOWY VARMO

Paliwa Ekologiczne VARMO to produkt innowacyjny, kompozytowe paliwo stałe, którego produkcja opiera się na zastosowaniu flotokoncentratów oraz lepiszcz będących mieszanką biokomponentową. Paliwo zostało zaprojektowane w sposób istotnie zmieniający kinetykę spalania, nadając mu wyraźne atrybuty ekologiczne, uprawniające do kwalifikacji paliwa, jako paliwa nowej generacji. VARMO projektowane jest z przeznaczeniem do wykorzystywania w nowoczesnych kotłach z automatycznym podawaniem paliwa, czyli kotłach z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Najnowsza receptura mieszanki kompozytowej została opracowana przy współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Zapewniła ona uzyskanie produktu o jeszcze lepszych walorach użytkowych w tym głównie wytrzymałości mechanicznej pelletów.

Paliwo węglowe VARMO Premium jest nowością na rynku jako pierwsze kompozytowe paliwo węglowe pozwalające na poprawę warunków środowiskowych w aglomeracjach miejskich i regionach turystyczno – uzdrowiskowych poprzez redukcję szkodliwych substancji, w tym znaczące obniżenie emisji rakotwórczego benzopirenu.

VARMO Premium jest paliwem charakteryzującym się wysokimi parametrami jakościowymi i użytkowymi:

  • wartość opałowa  28 000 ÷30 000 kJ/kg;
  • zawartość popiołu: 6 ÷ 8 %;
  • zawartość siarki: do 0,8 %;
  • zawartość wilgoci: 2 ÷ 6 %;
  • średnica: 16 mm.

Jakość paliwa jest stale kontrolowana przez Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze Sp. z o.o. w Jastrzębiu Zdroju.

Ponad to paliwo VARMO Premium wyróżniają na rynku następujące cechy:

  • Konkurencyjna cena
  • Stabilną i wysoka jakość
  • Stała wilgotność – jako jedyne na rynku paliwo węglowe przed pakowaniem jest poddawane procesowi suszenia
  • Dokładnie określona i kontrolowana frakcja, rozmiar peletu: Ø 16 mm długość 10-30 mm
  • Sprzedaż tylko w formie konfekcjonowanej – gwarantującej deklarowaną wagę i jakość; paierowe przyjazne środowisku worki, opakowane kapturem z folii stretch-hood chroniącym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Węgiel ekogroszek

W aktualnej ofercie posiadamy w sprzedaży aż 6 różnych ekogroszków workowanych oraz  luzem co zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów.

WĘGIEL EKOGROSZEK

WĘGIEL EKOGROSZEK

WĘGIEL EKOGROSZEK

WĘGIEL EKOGROSZEK

WĘGIEL EKOGROSZEK

WĘGIEL EKOGROSZEK

Ekogroszek Skarbek (wcześniej znany na rynku jako Pieklorz) jest paliwem kwalifikowanym specjalnie dostosowanym do potrzeb użytkowników rożnego typu kotłów, jest produktem węglowym o określonej granulacji (do 25 mm) i właściwościach fizykochemicznych. Skarbek powstaje na bazie węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, który charakteryzuje się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych. 

Paliwo to polecane jest szczególnie do stosowania w kotłach o mocy poniżej 1000 kW, zgodnie z zaleceniami producentów kotłów i paliw, w tym zwłaszcza do spalania w kotłach z automatycznymi paleniskami retortowymi i rusztowymi oraz we wszystkich kotłach rusztowych komorowych górnego i dolnego spalania.

Zaletą ekogroszku Skarbek jest to iż, charakteryzuje się on stabilnym spalaniem, niską emisją zanieczyszczeń i wysoką sprawnością spalania. Wymienione cechy gwarantowane są przez odpowiednie certyfikaty, na które powinien zwrócić uwagę nabywca paliwa węglowego. Certyfikaty wydawane są przez specjalistyczne laboratoria akredytowane zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2001. Węgiel ten został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły mu uzyskać świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego. 

Ekogroszek Skarbek wydobywany jest w Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary. Produkowany węgiel różni się nieznacznie parametrami jakościowymi. 

Ekogroszek Skarbek - Piekary 
uziarnienie: 5 - 25 mm
wartość opałowa: pow. 26 MJ/kg
popiół: max. 7 %
siarka: 0,41 - 0,60 %
wilgoć: 9,5 - 13 %
spiekalność: 0-5 Ri

Ekogroszek ULTRA

Ekogroszek ULTRA

Ekogroszek ULTRA

Starannie wyselekcjonowany i odsortowany, następnie poddany specjalistycznym zabiegom czyszczenia z kamienia i dodatkowo suszony.

To wysokoenergetyczny opał najwyższej klasy o przeznaczony do konesera dbającego o to aby w domu nigdy zabrakło ciepłej wody i ogrzewania.
Znikoma zawartość siarki i popiołu to gwarancja wygody użytkowania i dowód naszej troski o środowisko.

Granulacja: 5 - 25 mm
Wartość opałowa: 26 - 28 MJ/kg
Popiół: max 9,5 %
Siarka: max 0,6%
Wilgoć: max 8%

Eko-groszek Czarny Jan

EKO-GROSZEK CZARNY JAN

EKO-GROSZEK CZARNY JAN

Czarny Jan jest ekonomicznym paliwem produkowanym na bazie węgla kamiennego, otrzymywanego w wyniku specjalnie dobranego procesu kruszenia i sortowania wysokogatunkowego węgla do frakcji 8-25 mm. Przeznaczony jest do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem slimakowym lub tłokowym.

Główną zaletą ekogroszku Czarny Jan jest niska zawartość siarki, stosunkowo mała zawartość popiołu oraz stosunkowo wysoka kaloryczność w relacji z atrakcyjną ceną.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q): około 23 MJG/kg 
Zawartość popiołu (A): około 8%
Zawartość siarki (S): około 0,35% 
Spiekalność (RI): max 4% 
Uziarnienie (RI): 8-25mm

Eko-groszek Eco Power

Eko-groszek Eco Power

Eko-groszek Eco Power

Eco Power jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.

Eco Power produkowany jest z węgla o granulacji 13-50 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W trakcie procesu pakowania ekogroszek powstały w fazie pierwszego sortowania poddawany jest sortowaniu ostatecznemu, które odbywa się w zadaszonej hali produkcyjnej. Taki proces produkcyjny gwarantuje wyeliminowanie niepożądanych frakcji typu miał lub nadziarno.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q): około 24 MJG/kg 
Zawartość popiołu (A): około 9%
Zawartość siarki (S): około 0,45% 
Spiekalność (RI): max 3% 
Uziarnienie (RI): 8-25mm

Eko-groszek Krzesimir

EKO-GROSZEK KRZESIMIR

EKO-GROSZEK KRZESIMIR

Krzesimir jest najwyższej jakości paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym.

Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjowanego węgla kamiennego w tym z najlepszych polskich kopalni na Górnym Śląsku. Główną zaletą ekogroszku Krzesimir jest wysoka kaloryczność i stosunkowo mała zawartość popiołu.

Krzesimir produkowany jest z surowca, który poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W procesie tym węgiel uzyskuje odpowiednią granulację tj. 8-25 mm. Podwójny proces sortowania eliminuje z ekogroszku niepożądane frakcje typu miał i nadziarno.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q): około 27 MJG/kg 
Zawartość popiołu (A): około 6%
Zawartość siarki (S): około 0,45% 
Temperatura mięknięcia popiołu: min 1200 C 
Uziarnienie (RI): 8-25mm

Węgiel orzech

Granulacja: 35mm-60mm

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel orzech

Węgiel kostka

Granulacja: 60mm-200mm - do wyboru trzy rodzaje.

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Węgiel kostka

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy

W okresie grzewczym wszystkie sortymenty konfekcjonujemy w wygodne worki po 25kg.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego dwupokładowego przesiewacza wibracyjnego wyposażonego w poliuretanowe sita możemy państwu zaoferować jak zawsze węgiel czysty bez zawartości miału.

Legalizowana elektroniczna waga pozwala nam na szybką obsługę. Monitoring wagi oraz całego obiektu sprawia że jest możliwość odtworzenia nagrania klientowi który ma wątpliwości co do wagi oraz asortymentu do kilku miesięcy wstecz.

Węgiel oraz miał w okresach gdy aura nie dopisuje okrywany jest wodoodpornymi plandekami.

Przy zakupie dowolnie wybranego węgla lub miału w ilości:
- powyżej 1 tony dostawa gratis do 10 km,
- 2 tony, dostawa gratis do 20km
- itd...

Kupując opał w naszej firmie zawsze masz szeroki wybór od kilku nawet do kilkunastu rodzai węgla i miału. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni opał dla Twoich potrzeb oraz służymy fachowym doradztwem. Mamy nadzieję że ta strona choć odrobinę przybliża Ci wizerunek i sposób działania naszej firmy.

Zapraszamy do współpracy

KONTAKT / MAPA DOJAZDU